Normandy

By the evening of 6 June 1944, the Allied forces had established a foothold on all five landing beaches. There was still a long way to go, but the day’s operations, which took the German command by surprise, were successful. Fought between the iconic 6 June landings and the liberation of Paris on 25 August, the Battle of Normandy is often overlooked. Yet this campaign decided the course of the war in Northwestern Europe. The military cemeteries and memorial sites dotting the landscape of Normandy remind us of the heavy price that was paid for Europe to regain its freedom.

Normandy
Day 1

Po przybyciu do Paryża, przejazd do Normandii.

Day 2

Rozpocznij dzień od wizyty na plaży Omaha oraz Amerykańskim Cmentarzu w Normandii w Colleville-sur-Mer. Następnie udaj się do Pointe du Hoc, gdzie Amerykański Batalion Rangersów pod dowództwem Ruddera dokonał śmiałego ataku stromego urwiska dla zneutralizowania zlokalizowanej tam niemieckiej baterii dział, ostrzeliwujących plaże wybrane na lądowanie.

Day 3

Spędź dzień na zapoznaniu się z plażą Utah. Zacznij dzień od wizyty w Muzeum Plaży Utah, a następnie przedostań się do Sainte-Mere-Eglise i do Muzeum Sił Powietrznodesantowych Zakończ dzień wizytą w Dead Man’s Corner Museum w St-Come-du-Mont.

Day 4

Rozpocznij dzień wycieczką do Longues-sur-Mer, jedynej niemieckiej baterii w Normandii z bronią nadal w tym samym miejscu. Następnie udaj się do miejscowości Arromanches-les-Bains, gdzie możesz zwiedzić Muzeum D-day, Circular Cinema i Plażę Gold z pozostałościami Mulberry Harbor.

Day 5

Rano dzień rozpoczyna się na Plaży Juno, a następnie odwiedzamy Canadian Juno Beach Centre . W dalszej części dnia wizyta na Plaży Sword. A następnie przejazd przez słynny Most Pegaz i odwiedzenie pomnika poświęconego temu epizodowi D-Day.

Day 6

Przejazd w kierunku miejsca bitwy o Falaise, gdzie siły alianckie zwyciężyły w bitwie w Normandii, przed wyruszeniem w kierunku Paryża, który został wyzwolony pod koniec sierpnia. Odwiedź Pomnik Montormel.

Day 7

Spędź poranek zwiedzając Pomnik de Caen Muzeum, znajdujące się w miejscu gdzie rozlokowane było podziemne stanowisko dowodzenia 716. Niemieckiej Dywizji Piechoty. W 1944 roku oddział ten był odpowiedzialny za obronę sektora północnego wybrzeża Caen. Pomnik oferuje publiczności klucz do zrozumienia II wojny światowej, od jej początkowej fazy po I wojnie światowej do jej konsekwencji w 1989 roku.

Day 8

W godzinach porannych przejazd do La Cambe, wizyta na Niemieckim Cmentarzu Wojskowym La Cambe niedaleko plaży Omaha. Z około 21200 grobami jest to największy i najbardziej znany niemiecki cmentarz wojskowy w Normandii. Po południu, w drodze powrotnej do Caen, przystanek w Bayeux i wizyta na Brytyjskim Cmentarzu Wojskowym, największym brytyjskim cmentarzu wojskowym z II wojny światowej we Francji. Zatrzymamy się również w przyległym Muzeum i Miejscu Pamięci Bitwy o Normandię, upamiętniającym nieznanych żołnierzy Wspólnoty Brytyjskiej, którzy zginęli podczas Bitwy o Normandię.

Day 9

Koniec wycieczki po Normandii.

Trip Details

Start Location: Omaha Beach
End Location: Bayeux
Number of days: 9
Number of nights: 8
Countries Francja
Type of tour: Suggested itinerary